Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Doğa ve Biyolojik Çeşitlilik Eğitimleri Devam Ediyor

Kasım 06, 2018

Ülkemizin sahip olduğu eşsiz biyolojik çeşitliliğin korunması ve gelecek nesillere aktarılabilmesi için Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda Milli Eğitim Müdürlüğü ile hazırlanan ortak çalışma planı doğrultusunda ortaokul 5.  6.  7. Sınıf öğrencilerine yönelik devam eden Doğa ve Biyolojik Çeşitlilik konulu seminer çalışmaları 2018-2019 eğitim öğretim yılında da hız kesmeden devam ediyor.

Bu yıl seminer programı için 36 okul belirlenmiş olup, 31.10.2018 tarihinde Arsin Cumhuriyet Ortaokulundaydık. Küçük meraklı gözler anlatılan konuları heyecanla dinlediler.

Seminerlerde doğal kaynaklarımızın korunmasının önemi, olası çevresel tehditler, ormanların fonksiyonları ve yaşamımızdaki öneminin anlatılması yanında öğrencilerde genel olarak çevre koruma bilinci oluşturulması amaçlanmıştır.

 

 

Ayrıca bu yıl öğrencilere vermeye başladığımız “Tabiat Gönüllüsü” sertifikası ile çocukların heyecanı görülmeye değerdi.

 

Program dahilinde eğitimlerimiz devam edecek olup, bu çalışmaların sahip olduğumuz zengin biyolojik çeşitliliğin gelecek nesillerce de korunmasına katkıda bulunduğumuz inancıyla...