Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Doğu Karadeniz Kuşları Forum Trabzon’da...

Aralık 20, 2017


Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 12. Bölge Müdürlüğüne bağlı Trabzon Şube Müdürlüğümüz destekleri ile basımı gerçekleştirilen Doğu Karadeniz Kuşları kitabı, kuş gözlemciliğine gönül vermiş çok sayıda doğa fotoğrafçısının da gönüllü katkılarıyla Şube Müdürlüğümüz koordinesinde kitap haline getirilmiştir.


27 Kasım 2017 tarihinde Ortahisar Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda yoğun ilgi ve katılım ile kitabın tanıtım etkinliği gerçekleştirilmiştir. Türkiye’de Kızılbaşlı Kirazkuşu “Çinte”nin ilk ve tek kaydı gibi Kuzey Kamışçını, Sarıkaşlı Çıvgın, Küçük Mukallit, Sibirya Kazı, Dağ Horozu dahil Doğu Karadeniz’den 338 kuş türünün kısa tanımları, dağılım haritaları ve aylık dağılım grafikleri, habitat bilgileri ile bölge için bir ilk olan Doğu Karadeniz Kuşları kitabında yer alan önemli türlere ait kuş fotoğraflarının sergisi, 16 ve 17 Aralık 2017 tarihleri arasında Trabzon’un gözde alışveriş merkezi Trabzon Forum AVM’de gerçekleştirilmiştir.


Doğanın eşsiz seslerine sahip kuşlarımızı sevmek, tanımak, kuşları ve yaşam alanlarını korumak, yörede yaşayanlar başta olmak üzere insanların doğaya olan ilgisini arttırmak, bölgemizdeki ekoturizmin ve kuş gözlemciliğinin geliştirilmesi için katkı sağlamak adına; bu eşsiz seslerin sahipleri 16 ve 17 Aralık’ta Trabzon Forum AVM’ de sergilendi.