Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Trabzon’a 8. Tabiat Parkı.

Eylül 26, 2017

    Sayın Bakanımız Prof.Dr. Veysel EROĞLU Trabzon’daki tesis ve yatırımlar için 24.09.2017 tarihinde Trabzon’a geldi.

    Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Trabzon İli için 8. olan Kadıralak Tabiat Parkının ilan edildiği müjdesini verdi.

    Tonya İlçesi sınırları içerisinde yer alan tabiat parkı peyzaj güzellikleri, doğal orman yapısı ve her yıl büyük ilgi ile tabiat parkı ve çevresindeki yaylaları ziyarete sebep olan “mavi yıldız” çiçeği ile Trabzon’un yeni çekim noktası olmaya aday. Ayrıca Tabiat Parkı içerisinde DSİ tarafından yapılması planlanan gölet alan için ayrı bir kaynak değeri olacak.

    Kadıralak Tabiat Parkı için kısa sürede hazırlanacak olan plan ve projeler ile Trabzon yerli ve yabancı ziyaretçiler için farklı bir alana kavuşmuş olacak. 

    Sayın Bakanımız Veysel EROĞLU Valilikteki toplantı sonrasında toplu temel atma merasimi için Vakfıkebir İlçesine hareket ettiler.

    Tören sonrasında ise DSİ 22. Bölge Müdürlüğüne geçen Bakanımız burada Trabzon İli için hazırlanmış olan Trabzon İli Tabiat Turizmi Master Planı ve Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.