Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Sera Gölü Tabiat Parkında Tabiat Turizmi Etkinliği

Haziran 23, 2017

 4 mevsim eşsiz tabiata sahip Türkiye’nin tabiat turizmini geliştirmek için Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğümüzce çalışma başlatılmış ve korunan alanlarda Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planları hazırlanarak uygulamaya geçilmiştir. 

Şube Müdürlüğümüz sorumluluk alanlarından Sera Gölü Tabiat Parkında 14.06.2017 tarihinde Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı kapsamında Tabiat Resmi Aktivitesi gerçekleştirilmiştir. Bu bağlamda Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen faaliyette alana gelen misafirler ile birlikte de resim çalışması yapıldı.

 

Şehre 10 km. mesafede olan Tabiat Parkı, günübirlik kullanım için ulaşımı kolay alanlardan biri olup, yoğun bir ziyaretçi kapasitesine sahiptir. Tabiat Parkı statüsü ile birlikte Kent Ormanı özelliğine de sahip olması, halkın alanla ilgili taleplerinin fazla ve karşılanmaya başlanmış olması ve Şube Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen projeler ile İlimiz için vazgeçilmez turizm noktalarından biridir.

  Alanda gerçekleştirilen Tabiat Resmi aktivitesi ile alanın kaynak değerleri, tabi güzellikleri resmedilmiş ve aynı gün alanda sergilenmiştir. Yerli ve yabancı minik ziyaretçilerin resim sevgisi ve yetenekleri görülmeye değerdi.

 

 Günün sonunda Şube Müdürlüğümüz çalışanları ve Resim Bölümü öğrencileri ile birlikte iftar programı gerçekleştirilmiştir.