1. İstanbul Üniversitesinin Düzenlediği Balık Geçitleri ve Göçleri Çalıştayına Katıldık

  Kasım 25, 2016 21-22 Kasım tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinin düzenlemiş olduğu “Balık Geçitleri ve Göçleri Çalıştayı” nda, Şube Müdürlüğümüz personellerinden Su Ürünleri Mühendisi Özgür AKKAN, KTÜ Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Nadir BAŞÇINAR ile birlikte “Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması Projesi kapsamında Markalama-İzleme-Kontrol çalışmasına ait bir sunum gerçekleştirdiler.

 2. Dağ Horozu Envanteri İçin Dağları Mesken Edindik

  Kasım 14, 2016 Dünyada yaşayan 18 adet Dağ horozu (Tetraoninae) türünün, Türkiye’de yaşadığı bilinen tek temsilcisi ve Avrasya’daki en dar yayılışa sahip, Kafkasya’nın da endemiği olan Dağ horozu, envanteri ve izleme çalışması için 11-12 kasımda Uzungöl’deydik.

 3. Başarılarımız Daim Yolumuz Açık Olsun

  Kasım 03, 2016 Akarsudan yakalanan damızlık alabalıklardan üretilen yavrular Maçka Altındere Alabalık Üretme İstasyonunda markalanacak büyüklüğe ulaşıncaya kadar 8 ay süreyle büyütülmüş ve doğaya salımları 01 Ağustos 2014 tarihinde yapılmıştır.

 4. Kırmızı Benekli Alabalık Üretimi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  Ekim 24, 2016 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12.Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Trabzon Şube Müdürlüğü Maçka Altındere Alabalık Üretme İstasyonu’nda ‘’Alabalık Sağım’’ çalışmalarına başladık.

 5. Trabzon Valisi Sayın Yücel YAVUZ Sürmene Tabiat Parkında İncelemelerde Bulundu

  Ekim 21, 2016 Trabzon Valisi Sayın Yücel YAVUZ, Sürmene Çamburnu Tabiat Parkımızda yapılacak üst yapı tesisleri hakkında Şube Müdürümüz Akif ÜMÜZER'den bilgi aldı, yerinde incelemelerde bulundu.

 6. Bir gün değil 365 gün 4 Ekim

  Ekim 17, 2016 Şube Müdürlüğümüzce 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda Akyazı İlköğretim Okulu 3. Ve 4. sınıf öğrencilerine “Köpeklere Nasıl Davranmalıyız” konulu sunum yapıldı.

 7. Yağmurun Şehri Trabzon'a Bakanlığımızdan Yatırım Yağmuru

  Ekim 11, 2016 Sayın Bakanımız Veysel EROĞLU, 11.10.2016 tarihinde Akçaabat İlçemizdeki toplu açılış töreninde İlimize yapılan yatırımların açılışını gerçekleştirerek yeni yatırımların da temelini attılar.

Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı Üreme Döneminde AvlanmıyorumSusuzluklarını Giderin Alo yangın 177